Czytaj więcej...Podkarpacki komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej z dniem 1 sierpnia br. powołał na stanowisko zastępcy komendanta powiatowego PSP w Brzozowie mł. bryg. Bogdana Biedkę, dotychczasowego wieloletniego dowódcę JRG w Brzozowie.

Uroczystość odbyła się 4 sierpnia w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie. Akt powołania wręczył podkarpacki komendant wojewódzki PSP nadbryg. Andrzej Babiec w towarzystwie komendanta powiatowego PSP w Brzozowie st. bryg. Krzysztofa Folty.

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...       Tuż przed godz. 23.00, 24 lipca br. do dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Brzozowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodowym na drodze krajowej nr 19 i osobach uwięzionych wewnątrz. Na miejsce zdarzenia w Jabłonicy Polskiej, pow. brzozowski, zadysponowano zastępy JRG PSP i kilka najbliższych jednostek OSP. Ze względu na lokalizację zdarzenia przy granicy powiatu na miejsce zdarzenia wyjechały również krośnieńskie służby ratownicze.

Czytaj więcej...

Centrum Operacyjne Ministerstwa Obrony Narodowej zaprasza do udziału w konkursie pt. "Historyczny Mural - 1920 polskie zwycięstwo dla wolności Europy". W ramach jego można uzyskać dotację na działania patriotyczno-edukacyjne i wykonanie muralu upamiętniającego 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej.

Celem konkursu jest m.in. upowszechnienie wiedzy o przebiegu Bitwy Warszawskiej 1920 roku, jej znaczeniu dla Polski, Europy i Świata, a także upamiętnienie bohaterów, żołnierzy i ochotników zaangażowanych w obronę Ojczyzny w czasie wojny polsko-bolszewickiej.

Czytaj więcej...

– Cieszę się, że akcja profrekwencyjna spotkała się z bardzo dużym odzewem wśród naszych obywateli. Chcemy przed II turą wyborów prezydenckich ogłosić nową edycję „Bitwy o wozy” – powiedział 3 lipca 2020 r. minister Mariusz Kamiński, wręczając promesy na zakup wozów bojowych dla OSP. W piątkowej uroczystości wzięli też udział wiceministrowie Maciej Wąsik i Paweł Szefernaker oraz komendant główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak.

Minister Mariusz Kamiński poinformował, że odbędzie się druga edycja akcji „Bitwa o wozy”. Środki zostaną przeznaczone na zakup 49 nowych wozów bojowych dla 49 gmin. W każdym z byłych 49 województw (według stanu granic województw na 31.12.1998 r.) gmina do 20 tys. mieszkańców z najwyższą frekwencją w II turze wyborów prezydenckich otrzyma wóz strażacki.