Czytaj więcej...W związku z rozpoczęciem sezonu grzewczego, w ślad za informacją Krajowej Izby Kominiarzy przypominamy właścicielom i zarządcom budynków o obowiązkach związanych z bezpiecznym użytkowaniem przewodów kominowych.

Okres użytkowania urządzeń ogrzewczych w domach to, corocznie okres zwiększonej ilości pożarów i wypadków związanych z zatruciem tlenkiem węgla (czadem).

Zadbajmy więc o bezpieczeństwo w tym zakresie zarówno w miejscu pracy jak i swojego zamieszkania.

Komunikat KIK

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

W dniu 9 października 2019 r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzozowie odbyło się uroczyste spotkanie podczas którego wręczono druhom prezesom Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu brzozowskiego promesy na realizację zadania publicznego „Dofinansowanie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych”.

Uroczystego przekazania dokonali: poseł na Sejm RP Adam Śnieżek, starosta brzozowski Zdzisław Szmyd, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Brzozowie dh Edward Rozenbajgier oraz komendant powiatowy PSP w Brzozowie st. bryg. Marek Ziobro.

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

Państwowa Straż Pożarna rozpoczyna kolejny sezon 2019-2020 ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej pn. "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!” Celem prowadzonych działań jest uświadomienie społeczeństwa nt.temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zmniejszenie liczby ofiar pożarów i zatruć tlenkiem węgla.

Więcej na temat celów kampanii, głównych przekazów i form realizacji - do pobrania tutaj.

Materiał informacyjny dostępny również na stronie KG PSP.

K.F.

Czytaj więcej...